Virtuaalne seminar „Detailplaneeringute asja- ja ajakohasuse hindamine”

Loading Üritused

« Kõik Üritused

  • Sündmus event on möödas

Virtuaalne seminar „Detailplaneeringute asja- ja ajakohasuse hindamine”

24. nov. 2021 | 13:00 - 17:00

Tere, head planeerijad!

Rahandusministeerium koostöös Eesti Planeerijate Ühinguga korraldab 24. novembril kell 13 kuni 17 virtuaalse seminari „Detailplaneeringute asja- ja ajakohasuse hindamine“.

Seminaril teeb ettekande Raul Keba advokaadibüroost RISTAL KEBA PARTNERID. Raulil on pikaajaline kogemus nii avaliku kui erasektori koolitamisel asjaõiguse ning ehitus- ja planeerimisõiguse alal, samuti kaasomanike vaheliste suhete ja sellega seonduva vallas.

Kohaliku omavalitsuse vaadet tutvustab Kaido Koppel Pärnu Linnavalitsusest. Kaido on pikalt tegelenud planeerimisega kohaliku omavalitsuse tasandil olles planeerimisosakonna juhataja Pärnu Linnavalitsuses. Lisaks on Kaido alates 2020. aastast Eesti Planeerijate Ühingu esimees.

Seminaril arutatakse:

– Mida teha, kui kohalik omavalitsus leiab, et detailplaneering on sisult aegunud? Millal kaotab detailplaneering oma sisulise mõju ja väärtuse? Millised välised asjaolud/mõjurid seda mõjutada võivad? Millest alustada?

– Millistel juhtudel saab ja tuleb planeering kehtetuks tunnistada ning on mõistlikum koostada uus planeering?

– Pikaajalises avatud protsessis kehtestatud detailplaneeringu kehtetuks tunnistamine pole kergekäeliselt rakendatav abinõu, millised on kohaliku omavalitsuse õigused ja kohustused kehtetuks tunnistamistega seoses?

– Mis tingimustel kehtetuks tunnistamist saab teha ehk milline on hea kaalutlusotsus?

– Kas ja millised tagajärjed võivad olla detailplaneeringu kehtetuks tunnistamisel?

Seminar toimub veebi vahendusel, link saadetakse registreerunutele seminaripäeva ennelõunal.

Esinejatele on võimalik esitada küsimusi kirjalikult seminari ajal, kuid seminari sisukamaks läbiviimiseks võib küsimusi esitada ka registreerimise vormil. Registreerumine kuni 23. november SIIN.

Detailid

Kuupäev:
24. nov. 2021
Aeg:
13:00 - 17:00

Korraldajad

Eesti Planeerijate Ühing
Rahandusministeerium

Toimumiskoht

Veebis
Eesti + Google Map