VIII Tartu planeerimiskonverents „Üle riigi planeerimine“

Loading Üritused

« Kõik Üritused

  • Sündmus event on möödas

VIII Tartu planeerimiskonverents „Üle riigi planeerimine“

30. märts 2023 - 31. märts 2023

30.-31. märts 2023 VSpa konverentsikeskus (Riia 2, Tartu)

Järjekorras juba VIII Tartu Planeerimiskonverentsi peateema on “Üle riigi planeerimine”. Arutleme selle üle, millises suunas liigub uue üleriigilise planeeringu ettevalmistamine. Samal ajal vaatame tagasi ja küsime, mis on saanud eelmisest üleriigilisest planeeringust “Eesti 2030+” ning millised on võimalused ruumivisioonide teostamiseks ja harupoliitikate tegevuste koondamiseks hea ruumi kujundamiseks kogu riigis.

Kui senised planeerimiskonverentsid on mõnevõrra rohkem keskendunud suurematele asulatele ja linnadele, siis sel konverentsil räägime planeerimise eripäradest Eesti eri piirkondades. Vaatleme linna ja maa seoseid, näiteks seda, millist rolli mängivad maapiirkonnad Eesti energiataristu uuendamisel ja taastuvenergeetika kasutuselevõtul. Arutleme selle üle, kuidas planeerimine saab tagada kriisikindlama ruumi või on planeerimine ise kriisis, kui ei suuda kriisikindlust ruumis tagada.

Konverentsile registreerumine on avatud 22. märtsini. Registreerimine ja piletiinfo

 

Tartu Planeerimiskonverentsi peakorraldajateks on Tartu Ülikool ja Eesti Planeerijate Ühing.

Konverentsi toetavad Tartu linn, Tartu Ülikool, EL URBACT programm, Rahandusministeerium, Tallinna Ülikool, Eesti Maaülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Tehnikaülikool ja EL ESPON programm.

Info: planeerimiskonverents@ut.ee, +372 5301 0296

Vaata ka üritust Facebookis

 

Konverentsi koduleht: https://planeerimiskonverents.ut.ee/

Detailid

Algus:
30. märts 2023
Lõpp:
31. märts 2023

Toimumiskoht

Tartu