Üleskutse!

Ühing saab sel suvel 20. Oleme juhatuses juubeli väärikaks tähistamiseks arutamas erinevaid sündmusi. Üks juba üsna konkreetne mõte on korraldada planeeringute näitus. Tahame edasi anda planeeringute kujunemislugu (nii muutunud mõtteviisi kui regulatsioone) alates vesivärvilistest generaalplaanidest kuni tänapäevani ja seda mõistagi visuaalselt atraktiivselt. Esialgne mõte on kõrvutada ka kunagisi planeeringuid praegustega ja hetkeolukorraga päriselus (nt droonipildid vms). Seetõttu üleskutse – otsime värvikaid näiteid eelkõige endisaegsetest planeeringutest üle Eesti. Võtke palun minuga ühendust, kui teate, et teie omavalitsuses on häid generaalplaanide või detailplaneerimise projektide näiteid (eriti, kui nt selle alusel ka asula üks osa välja ehitati). Kui on kohe saata pilt või näide, siis väga hea, piisab aga esialgu ka lihtsalt infost. Samuti väga oodatud mälestused, jutukatked omaaegse planeerimise teemal või soov sellel teemal nt anda intervjuu. 

Meil on ambitsioonikas plaan avada näitus märtsis, Planeerimiskonverentsil. Otsime seetõttu ka vabatahtlikku, kes aitaks planeeringuid kokku koguda, organiseerida kujunduse, vormistuse, väljatrükid (vorm veel arutluse all) jne. Ajagraafik on kiire, märtsi alguseks peaks olema näituse pakett juba trükivalmis. Kui kellelgi huvi ja võimalust kulutada ca  paarkümmend tundi, oleksime väga tänulikud! Plaanime küsida ka Kulka toetust, lisame sinna ka pisikese töötasu organiseerimiskuludeks. Kuulutan selle välja ka tudengitele, kuid listi liikmetel siin eesõigus:)

Korralduskomitee kohtub järgmisel teisipäeval, 25.02, imehea, kui selleks ajaks saate oma mõtteid või koostöösoove saata (pille@hendrikson.ee).

Tervitades,

PilleLisa kommentaar